Saturday, 2024-04-20, 6:36 AM

BandaTeam

Our poll
Glasanje
1. Perfektan
2. Dobar
3. Grozan
4. Nije los
5. Los
Ukupno Odgovora: 27
Statistics
Site menu
Log In
Chat Box
200
Help
Search
Site friends
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook
  • [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum » Drustvo » Politika » Za vreme Tita.. (bolje-losije?:D)
    Za vreme Tita..
    BanditDatum: Tuesday, 2010-03-23, 9:56 AM | Poruka # 1
    General-Major
    Group: Registrovan
    Poruke: 257
    Nagrade: 0
    Reputacija: 0
    Status: Offline
    Vase misljenje o tome kako se zivelo u titovo vreme.:D (iako vecina nije bila ni u planu ali cuje se po nesto ):D
     
    HappyFuneralDatum: Tuesday, 2010-03-23, 12:38 PM | Poruka # 2
    General-Major
    Group: Moderatori
    Poruke: 263
    Nagrade: 2
    Reputacija: 1
    Status: Offline
    Tad dok nisam bio u planu mi je bilo najbolje...
     
    DisfunkcionalanDatum: Thursday, 2010-03-25, 3:54 PM | Poruka # 3
    Vodnik
    Group: Registrovan
    Poruke: 20
    Nagrade: 0
    Reputacija: 0
    Status: Offline
    Brate.. Ta titoistichka generacija je oskudevala samo u jednoj jedinoj stvari- buducnosti tj. nama.

    Pajser i lajsne se rimuje.
     
    IvaDatum: Sunday, 2010-04-04, 9:18 PM | Poruka # 4
    Porucnik
    Group: Registrovan
    Poruke: 65
    Nagrade: 0
    Reputacija: 0
    Status: Offline
    Po prici mojih roditelja u titovom vremenu se za nijansu zivelo bolje..Zasto? Pa zato sto je sve bilo drzavno sve fabrike su radile plate bile redovne granice slobodne...zakoni ostri kratko receno bilo je bolje..
     
    HappyFuneralDatum: Tuesday, 2010-04-06, 9:17 AM | Poruka # 5
    General-Major
    Group: Moderatori
    Poruke: 263
    Nagrade: 2
    Reputacija: 1
    Status: Offline
    To i jeste bio problem... Sve je bilo drzavno i onda negativnom selekcijom rukovodstva dodjemo do nesposobnih bratanaca i sestrica na vrhovima firmi.
    Pa onda da ne bi porodicna drzava propala, dobijamo totalitaristicko drustvo u kom je pristup zabranjen bilo kome sa strane, a ovima koji su vec u njemu je odsecen jezik, a ruke im sluze samo kako bi to drustvo odrzavali.
    Da bi ostali tu gde jesu tako nesposobni, pocinju da loze narod na neke neprofitabilne velike projekte, kako bi okupirali vreme proletera, koji bi da ne rade, verovatno rusli sistem, jer su zato i stvoreni. Tako recimo u Srbiji pocinje da se gradi kanal Dunav-Tisa-Dunav koji nije u upotrebi ni dan danas, posle vise od 30 godina. Znaci... presipanje iz supljeg u prazno kako bi se odrzao status quo.
    Naravno... na kraju umre idol koji je taj status quo odrzavao i sve ono sto je jelo resurse pocinje da propada, jer vise nema sta da se presipa. Sve je istroseno zato sto se vrtelo tu gde jeste...
    Tako onda dodju zagovornici liberalnog kapitalizma i uzmu sve te propale firme koje su ljudi godinama gradili, samo da ne bi dizali glas.... i umesto da uzivaju u plodovima svog rada, oni im robuju...

    Tako nesto... Mrzi me...
    Ja sam zagovornik postkomunistickog liberalnog kapitalizma... Bez komunizma bih morao sam da gradim... Ovako mi grade glupi proleteri....

    Znaci.... Ako hocu u nekoj zemlji da razvijam neki biznis, pustim buvu komunizma.... Naivan narod mi sagradi firmu. Ja pricekam par godina, da firma i narod propadnu iz gore pomenutih razloga... Uzmem tu firmu za dzabe i razvijam biznis bez ulaganja... Bolje od PTR sajtova... leba mi...

    Poruka editovana od HappyFuneral - Tuesday, 2010-04-06, 9:28 AM
     
    Forum » Drustvo » Politika » Za vreme Tita.. (bolje-losije?:D)
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search: